Programa Oficial Fallas 2013

Cartel oficial de Fallas 2013

Cartel oficial de Fallas 2013

DIA 11 DE GENER (Divendres)
A les 21:00 hores
Gala de la Cultura en el Teatre Principal.

DIA 13 DE GENER (Diumenge)
A las 18:00 horEs
Gala de la Cultura Infantil en el Teatre Principal.

DIA 25 DE GENER (Divendres)
A las 22:30 hores
En el Palau de la Música, Solemne Exaltació de la Fallera Major de Valencia, Srta. BEGOÑA JIMENEZ TARAZONA i la seua Cort d’Honor, actuant de Mantenidor.

En ENRIQUE ESTEVE MOLLÀ

En finalitzar l’Exaltació, efectes de llum i color a càrrec de la pirotècnia Caballer, S. a. de Godella (València)

DIA 26 DE GENER (Dissabte)
A les 18:00 hores
En el Palau de la Música, Solemne Exaltació de la Fallera Major Infantil de València, xiqueta CARLA GONZÀLEZ HORTOLÀ i la seua Cort d’Honor, actuant de Mantenidora.

Donya Mª PILAR SANTAMARINA i SIURANA

En finalitzar l’Exaltació, efectes de llum i color a càrrec de la pirotècnia Caballer, S. a. de Godella (València).

 

DIA 2 DE FEBRER (Dissabte)
Intercanvi de fotografies infantils i imposició del Distintiu d’Or i Brillants Col·lectiu en el Palau de l’Exposició.

INFANTILS
A les 9:45 hores

EL PILAR-SANT FRANCESC
JESÚS
BENICALAP
CAMPANAR

A les 11:00 hores

MISLATA
PATRAIX
PLA DEL REIAL – BENIMACLET

A les 12:00 hores

PLA DEL REMEI – GRAN VÍA
POBLATS AL SUD
QUART DE POBLET – XIRIVELLA

A les 13:00 hores

QUATRE CARRERES
ZAIDIA
LA CREU COBERTA

Imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants en el Palau de l’Exposició.

A les 16:30 hores

OLIVERETA
PATRAIX

A les 17:45 hores

PLA DEL REIAL – BENIMACLET
PLA DEL REMEI – GRAN VÍA

A les 19:00 hores

BENIMAMET – BURJASOT – BENIFERRI
BOTANIC – LA PETXINA

DIA 3 DE FEBRER (Diumenge)

Intercanvi de fotografies en el Palau de l’Exposició.

MAJORS:
A les 9:45 hores

EL PILAR-SANT FRANCESC
POBLATS AL SUD
RASCANYA

A les 11:00 hores

RUZAFA “A”
RUZAFA “B”
LA ROQUETA – ARRANCAPINS

A les 12:00 hores

BENIMAMET – BURJASOT – BENIFERRI
BOTANIC – LA PETXINA
EL CARMEN

A les 13:00 hores

CAMINS AL GRAU
MALVARROSA-CABANYAL-BETERÓ
CANYAMELAR – GRAU – NAZARET

Imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants en el Palau de l’Exposició.

A les 16:30 hores

POBLATS AL SUD
QUART DE POBLET – XIRIVELLA

A les 17:45 hores

QUATRE CARRERES
LA ROQUETA ARRANCAPINS

A les 19:00 hores

EL CARMEN
LA CREU COBERTA

DIA 6 DE FEBRER (Dimecres)
A les 21:00 hores
Finals dels Trofeus Fallera Major de Futbol Sala, Pádel, Frontó i Esquaix en el Poliesportiu Tutempo.

DIES 6 i 7 DE FEBRER (Dimecres i Dijous)
10:00 a 14:00 i de 16:00 a les 21:00 hores
Recepció dels “Ninots” en la Carpa de Nou Centre, per a l’Exposició del Ninot.

DIA 7 DE FEBRER (Dijous)
A les 21:30 hores
VIII Gala de la Pirotècnia en l’Hotel Acteón amb el patrocini de Gelats Nestlé.

DIA 9 DE FEBRER (Dissabte)
A les 12:00 hores
Inauguració de l’Exposició de el “Ninot” i “*Ninot Infantil” de 2013.
Presentació del Llibre Oficial Faller 2013.
Finalitzada la mateixa, mascletà.

DIA 13 DE FEBRER (Dimecres)
A les 21:00 hores
Final Futbol 7, Trofeu Fallera Major, en el Poliesportiu de Natzaret.

DIA 16 DE FEBRER (Dissabte)
Intercanvi de fotografies i imposició del Distintiu d’*Or i Brillants Col.lectiu en el Palau de l’Exposició.

INFANTILS
A les 9:45 hores

LA ROQUETA – ARRANCAPINS
LA SEU – LA XEREA – EL MERCAT
OLIVERETA

A les 11:00 hores

RUZAFA “A”
RUZAFA “B”
RASCANYA

A les 12:00 hores

BENIMAMET – BURJASSOT – BENIFERRI
BOTANIC – LA PETXINA
EL CARMEN

A les 13:00 hores

CAMINS AL GRAU
ALGIRÓS
MALVARROSA – CABANYAL – BETERÓ
CANYAMELAR – GRAU – NAZARET

Imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants en el Palau de l’Exposició.

A les 16:30 hores

ZAIDIA
RASCANYA

A les 17:45 hores

MISLATA
EL PILAR-SANT FRANCESC

A les 19:00 hores

RUZAFA “A”
RUZAFA “B”

DIA 17 DE FEBRER (Diumenge)
Intercanvi de fotografies en el Palau de l’Exposició.

MAJORS
A les 9:45 hores

PLA DEL REMEI – GRAN VÍA
BENICALAP
CAMPANAR

A les 11:00 hores

CREU COBERTA
MISLATA
QUART DE POBLET – XIRIVELLA
ZAIDIA

A les 12:00 hores

OLIVERETA
PATRAIX
PLA DEL REIAL – BENIMACLET

A les 13:00 hores

ALGIROS
LA SEU-LA XEREA-EL MERCAT
JESUS
QUATRE CARRERES

Imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants en el Palau de l’Exposició.

A les 16:30 hores

BENICALAP
CAMPANAR
ALGIROS

A les 17:45 hores

CAMINS AL GRAO
MALVARROSA-CABANYAL-BETERO
CANYAMELAR-GRAO-NAZARET

A les 19:00 hores

JESÚS
LA SEU – LA XEREA – EL MERCAT

DIA 21 DE FEBRER (Dijous)
A les 20 hores
Gal·la de la Solidaritat Fallera en el Saló d’Actes de l’ONE.

DIA 22 DE FEBRER (Divendres)
A les 21:30 hores
Gran Gal·la Fallera, en Fira València amenitzada per l’Orquestra Malvarrosa.

DIA 24 DE FEBRER (Diumenge)
A les 7:30 hores
Clàssica despertà des del carrer de la Pau fins a la plaça de l’Ajuntament. Trons de bac fabricats per la pirotècnia Zarzoso d’Altura (Castelló).

Seguidament s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants en la mateixa.

A les 10:00 hores
Final Campionat de Pilota Valenciana, en el Trinquet Pelayo.

A les 12:30 hores
Entrada de Bandes de Música des de la plaça de la Verge passant per la plaça de la Reina i carrer Sant Vicent, per a arribar fins a la plaça de l’Ajuntament on s’interpretarà conjuntament per tots el pasdoble “El Faller”.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

Des de les 18’15 hores
Actuació de l’orquestra Montecarlo als peus de les Torres de Serrans.

A les 20:00 hores
Crida, des de les Torres de Serrans.
Finalitzada la mateixa, efectes de llum i color.

A continuació, la comitiva es traslladarà a la Real Basílica de la Verge dels Desemparats.

DIA 25 DE FEBRER (Dilluns)
A les 19:00 hores
Gal·la infantil de l’Esport, en l’Hotel Beatriz Rei D. Jaime

DIA 1 DE MARÇ (Divendres)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 21:00 hores
Gal·la de l’Esport, a Devesa Gardens.

DIA 2 DE MARÇ (Dissabte)
A les 11:00 hores
Festa Infantil en el Parc de Bombers de l’av. de la Plata, amb motiu de la festivitat del Patró del Cos de Bombers que estarà dedicada a la Fallera Major Infantil de València i la seua Cort d’Honor.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 00.00 hores
Mascletà de colors en la plaça de l’Ajuntament a càrrec de la pirotècnia Germans Caballer d’Almenara (Castelló).

DIA 3 DE MARÇ (Diumenge)
A les 11:00 hores
En la plaça del Carmen, Concurs de el “Cant de l’Estoreta”, organitzat per la Falla Plaza de l’Arbre i patrocinat per Junta Central Fallera.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament .

A les 17:00 hores
Cavalcada del Ninot pel següent itinerari:

Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, Plaza de l’Ajuntament, Marquès de Sotelo, per a finalitzar en el carrer Xàtiva.

Participaran les següents comissions falleres i amb els següents lemes:

1.    Santiago Rusiñol – Conde de Lumiares (“La mort de les falles”)
2.    Alberique – Héroe Romeu (“I’ll like to be in America”)
3.    Mercado de Monteolivete (“A que juguem?”)
4.    Humanista Mariner – Manuel Simó (“Los colores perdidos”)
5.    Quart – Palomar (“Els jocs de taula… sempre presents”)
6.    Borrull – Turia (“Fallestoltes”)
7.    Norte – Doctor Zamenhoff (“De la terra a la lluna”)
8.    Olivereta – Cerdá y Rico (“La magia de ser el 82-L’Olivereta”)
9.    San José de la Montaña – Teruel (“Animalades”)
10.    Doctor Gil y Morte – Doctor Vila Barberá (“A qué juguem?”)
11.    Avda. Francia – Alfredo Torán y Olmos (“Parotet, davant de la situación, una solución”)
12.    Albacete – Marvá (“España, quien te ha visto y quien te ve”)
13.    Camino Nuevo de Picanya – Nicolau Primitiu (“Una de… pirates”)
14.    Duque de Gaeta – Puebla de Farnals (“¡Qué corte!”)

En finalitzar la mateixa, en la plaça de l’Ajuntament, mascletà de colors.
DIA 4 DE MARÇ (Dilluns)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.
DIA 5 DE MARÇ (Dimarts)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

DIA 6 DE MARÇ (Dimecres)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.
DIA 7 DE MARÇ (Dijous)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 12:00 hores
En la plaça de l’Ajuntament eixida de la “XLIV Ronda Fallera de Cotxes de l’Antigor”, Trofeu la seua Majestat el Rei.

A les 18:00 hores
En la caserna de les Forces Armades de Sant Joan de Ribera, al passeig de l’Albereda de la nostra ciutat, Homenatge de les Forces Armades a les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.
DIA 8 DE MARÇ (Divendres)
A les 11:00 hores
En el Parc de Bombers de l’av. de la Plata, celebració de la festivitat del patró del cos amb la visita de la Fallera Major de València i la seua Cort d’Honor.

A les 14:00 hores
Mascletà en la Plaça de l’Ajuntament.
DIA 9 DE MARÇ (Dissabte)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 00.00 hores
Mascletà de colors en la plaça de l’Ajuntament.

 

DIA 10 DE MARÇ (Diumenge)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

DIA 11 DE MARÇ (Dilluns)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

DIA 12 DE MARÇ (Dimarts)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.
DIA 13 DE MARÇ (Dimecres)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

DIA 14 DE MARÇ (Dijous)
A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 15:00 hores
Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil.

A les 18:00 hores
Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat Infantil 2013 i dels millors ninots de secció.

A les 18.15 hores
Arreplegada dels ninots per part de les comissions falleres infantils.

DIA 15 DE MARÇ (Divendres)
A les 08:00 hores
Plantà de totes les Falles Infantils.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 18:00 hores
Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat 2013 i dels millors ninots de secció.

A les 18.15 hores
Arreplegada dels ninots per part de les comissions falleres.

A les 00:00 hores
Castillo de focs artificials en el passeig de l’Albereda.

DIA 16 DE MARÇ (Dissabte)
A les 08:00 hores
Plantà de totes les Falles.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament .

A les 16:30 hores
En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les Falles Infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, cavalcada del ninot i llibrets de falla.

A les 22:30 hores
Davant la façana principal de l’Ajuntament de València, música, balls, i cançons tradicionals valencianes, amb la col·laboració de la Federació de Folklore de la Comunitat Valenciana.

A les 01:00 hores
Castillo de focs artificials en el passeig de l’Albereda.

DIA 17 DE MARÇ (Diumenge)

A les 09:30 hores
En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les Falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il·luminades, presentacions i de llibrets de falla.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 15:30 hores
Ofrena de flors a la Verge dels Desemparats, amb el següent ordre i itinerari:

Carrer de Sant Vicent
Horaris i Sectors

15:30    RUSSAFA “B”
16:00    CREU COBERTA
17:00    EL PILAR-SANT FRANCESC
18:00    PATRAIX
19:00    BOTÀNIC-LA PETXINA
20:00    LA SEU-EL MERCAT
20:30    QUART-XIRIVELLA
22:00    JESUS
23:00    CASAS REGIONALES
23:15    FALLA FALLERA MAJOR INFANTIL DE VALENCIA
23:20    FALLERA MAJOR INFANTIL DE VALENCIA

Carrer de la Pau
Horaris i Sectors

15:30    RUSSAFA “A”
16:00    MISLATA
17:00    PLA DEL REIAL-BENIMACLET
18:30    LA XEREA
18:45    CANYAMELAR-GRAO-NAZARET
20:00    RASCANYA
21:15    CAMINS AL GRAO

A les 01:00 hores
Castillo de focs artificials, en el passeig de l’Albereda.
DIA 18 DE MARÇ (Dilluns)
A les 11:00 hores
Homenatge al poeta Maximiliano Thous, en el seu monument, situat en l’encreuament dels carrers Sagunt amb Maximiliano Thous, amb la col·laboració especial de la Falla Fra Pedro Vives – Bilbao – Maximiliano Thous.
En finalitzar l’acte, mascletà patrocinada per la Falla Bilbao-Maximiliano Thous a càrrec de la pirotècnia Drac.

A les 12:00 hores
Homenatge al Maestro Serrano, que tindrà lloc en el monument a ell dedicat, en l’av. Regne de València.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 15:30 hores
Ofrena de flors a la Verge dels Desemparats, amb el següent ordre i horari:

Carrer Sant Vicent
Horaris i Sectors

15:30    EL CARMEN
16:15    BENICALAP
17:30    CAMPANAR
18:30    LA ROQUETA-ARRANCAPINS
20:00    OLIVERETA
21:30    SAÏDIA
23:00    CASAS REGIONALES
23:15    FALLA FALLERA MAjOR DE VALENCIA
23:20    FALLERA MAjOR DE VALENCIA

Carrer de la Pau
Horario i Sectors

15:30    QUATRE CARRERES
17:00    PLA DEL REMEI-GRAN VIA
18:15    BENIMAMET-BURJASOT-BENIFERRI
20:00    MALVARROSA-CABANYAL-BETERO
21:15    ALGIROS
22:15    POBLATS AL SUD

A les 01:30 hores
Nit del Foc al passeig de l’Albereda.

DIA 19 DE MARÇ (Dimarts)
A les 11:00 hores
En el pont de San José, les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor faran una Ofrena de Flors davant la imatge del Patriarca.
En finalitzar l’acte, mascletà patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.

A les 12:00 hores
Missa Solemne en Honor del Patriarca San José a la Catedral de València, oficiada pel Excel.lentísim Senyor Arquebisbe de València, Monsenyor Carlos Osoro Sierra, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi d’Artistes Fusters, amb l’assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d’Honor.

Missa cantada pel Cor Catedralicio i l’Orquestra del Conservatori José Iturbi.

A les 14:00 hores
Mascletà en la plaça de l’Ajuntament.

A les 19:00 hores
Cavalcada del Foc
Pel següent itinerari: Eixida del carrer Russafa, Colón, finalitzant en la Porta de la Mar.

A les 22:00 hores
Cremà de les falles Infantils.

A les 22:30 hores
Cremà de la falla Infantil que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.

A les 23:00 hores
Cremà de la Falla Infantil de la plaça de l’Ajuntament.

A les 00:00 hores
Cremà de totes les falles de València.

A les 00:30 hores
remà de la falla que haja obtingut el primer premi de la Secció Especial.

A les 01:00 hores
Ramillete de focs aeris en la plaça de l’Ajuntament i cremà de la falla.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos necesarios están marcados *

Puedes usar las siguientes etiquetas y atributos HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>